RECEP TORAMAN
Temizlik

Değerli dostlarım! Aşağıdaki linki tıklayınca You Tube Kanalıma yönlendirileceksiniz. Orada Temizlik  konularıyla ilgili sorulmuş ilginç sorular ve bu sorulara Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun verdiği güvenilir fetvaları bulacaksınız. Hayra vesile olmasını Yüce Rabb'imden niyaz ederim.

  

Sünnet

Değerli dostlarım! Aşağıdaki linki tıklayınca You Tube Kanalıma yönlendirileceksiniz. Orada Sünnet  konularıyla ilgili sorulmuş ilginç sorular ve bu sorulara Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun verdiği güvenilir fetvaları bulacaksınız. Hayra vesile olmasını Yüce Rabb'imden niyaz ederim.

 

 

Dua ve Zikir

Değerli dostlarım! Aşağıdaki linki tıklayınca You Tube Kanalıma yönlendirileceksiniz. Orada Dua ve Zikir  konularıyla ilgili sorulmuş ilginç sorular ve bu sorulara Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun verdiği güvenilir fetvaları bulacaksınız. Hayra vesile olmasını Yüce Rabb'imden niyaz ederim.

 

 

Hukuk

Değerli dostlarım! Aşağıdaki linki tıklayınca You Tube Kanalıma yönlendirileceksiniz. Orada Hukuk  konularıyla ilgili sorulmuş ilginç sorular ve bu sorulara Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun verdiği güvenilir fetvaları bulacaksınız. Hayra vesile olmasını Yüce Rabb'imden niyaz ederim.

 

 

Helaller ve Haramlar

Değerli dostlarım! Aşağıdaki linki tıklayınca You Tube Kanalıma yönlendirileceksiniz. Orada Helaller ve Haramlar  konularıyla ilgili sorulmuş ilginç sorular ve bu sorulara Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun verdiği güvenilir fetvaları bulacaksınız. Hayra vesile olmasını Yüce Rabb'imden niyaz ederim.

 

 

Hac

Değerli dostlarım! Aşağıdaki linki tıklayınca You Tube Kanalıma yönlendirileceksiniz. Orada Hac  konularıyla ilgili sorulmuş ilginç sorular ve bu sorulara Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun verdiği güvenilir fetvaları bulacaksınız. Hayra vesile olmasını Yüce Rabb'imden niyaz ederim.

 

 

Cenaze Ölüm Techiz Tekvin Miras Veraset Vasiyet

Değerli dostlarım! Aşağıdaki linki tıklayınca You Tube Kanalıma yönlendirileceksiniz. Orada Cenaze Ölüm Techiz Tekvin Miras Veraset Vasiyet  konularıyla ilgili sorulmuş ilginç sorular ve bu sorulara Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun verdiği güvenilir fetvaları bulacaksınız. Hayra vesile olmasını Yüce Rabb'imden niyaz ederim.

 

 

Aile Evlilik Boşanma Nikah Talak

Değerli dostlarım! Aşağıdaki linki tıklayınca You Tube Kanalıma yönlendirileceksiniz. Orada Aile Evlilik Boşanma Nikah Talak konularıyla ilgili sorulmuş ilginç sorular ve bu sorulara Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun verdiği güvenilir fetvaları bulacaksınız. Hayra vesile olmasını Yüce Rabb'imden niyaz ederim.

 

Kutsal Kitaplar ve Kur'an

Değerli dostlarım! Aşağıdaki linki tıklayınca You Tube Kanalıma yönlendirileceksiniz. Orada Kutsal Kitaplar ve Kur'an konularıyla ilgili sorulmuş ilginç sorular ve bu sorulara Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun verdiği güvenilir fetvaları bulacaksınız. Hayra vesile olmasını Yüce Rabb'imden niyaz ederim.

 

Tasavvuf

Değerli dostlarım! Aşağıdaki linki tıklayınca You Tube Kanalıma yönlendirileceksiniz. Orada Tasavvuf konularıyla ilgili sorulmuş ilginç sorular ve bu sorulara Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun verdiği güvenilir fetvaları bulacaksınız. Hayra vesile olmasını Yüce Rabb'imden niyaz ederim.

 

Muhtelif Fetvalar

Değerli dostlarım! Aşağıdaki linki tıklayınca You Tube Kanalıma yönlendirileceksiniz. Orada Farklı konularda sorulmuş ilginç sorular ve bu sorulara Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun verdiği güvenilir fetvaları bulacaksınız. Hayra vesile olmasını Yüce Rabb'imden niyaz ederim.

 

Namaz

Değerli dostlarım! Aşağıdaki linki tıklayınca You Tube Kanalıma yönlendirileceksiniz. Orada NAMAZ konularıyla ilgili sorulmuş ilginç sorular ve bu sorulara Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun verdiği güvenilir fetvaları bulacaksınız. Hayra vesile olmasını Yüce Rabb'imden niyaz ederim.

 

Abdest Gusül Teyemmüm

Değerli dostlarım! Aşağıdaki linki tıklayınca You Tube Kanalıma yönlendirileceksiniz. Orada ABDEST GUSÜL TEYEMMÜM konularıyla ilgili sorulmuş ilginç sorular ve bu sorulara Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun verdiği güvenilir fetvaları bulacaksınız. Hayra vesile olmasını Yüce Rabb'imden niyaz ederim.

 

Zekat Sadaka İnfak

Değerli dostlarım! Aşağıdaki linki tıklayınca You Tube Kanalıma yönlendirileceksiniz. Orada ZEKAT SADAKA İNFAK konularıyla ilgili sorulmuş ilginç sorular ve bu sorulara Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun verdiği güvenilir fetvaları bulacaksınız. Hayra vesile olmasını Yüce Rabb'imden niyaz ederim.

 

 

Ayrıca aşağıdaki resimlere tıklayıp ilgili fetvayı öğrenebilirsiniz.

 

Zekat konusunda havaici asliye yani asli ihtiyaçlar nedir 

 

İftar çadırlarında ikram edilen yemekler zekat yerine geçer mi 

 Temel ihtiyaçlar için biriktirilen paradan zekat vermek gerekir mi 

 

Çek senet fakire zekat olarak verilebilir mi 

Hastaneye alınıp hibe edilen cihaz zekat yerine geçer mi 

Hisse senetlerinin zekatını vermek gerekir mi 

Sivil toplum kuruluşlarına zekat verilebilir mi 

 

Süt anne ve süt babaya zekat verilir mi

 

Şirkete ait malların zekatı nasıl hesaplanır verilir 

Maaşla çalışanlara zekat verilebilir mi 

Zengin zekatını vermeden fakirleşip vefat etse sorumlu olur mu 

 

İlginç sorulara güvenilir cevaplar ve fetvalar, Diyanet işleri başkanlığı fetvaları, Din işleri yüksek kurulu kararları burada.

* Değerli dostlarım, ücretsiz kuran eğitimi veren dua ve sureleri kolayca ve tecvitli bir şekilde doğru okunuşuyla ezberlemenize yardımcı olan çalışmalarımızı günlük takip etmek ve bizleri desteklemek için aşağıdaki link aracılığıyla youtube kanalımıza ücretsiz olarak abone olabilirsiniz: https://www.youtube.com/user/RecepToraman

 

* Ücretsiz dini eğitim veren bir youtuber olarak binlerce kişiye kısa namaz sureleri ve namaz dualarını tecvitli  doğru okunuşuyla öğrettik ezberlettik hamdolsun. Arapça yazılışı ve okunuşunun yanında türkçe okunuşunu, türkçe anlam ve meallerini de öğrettik. Bunun yanında ingilizce anlamlarını da unutmadık. You tube kanalımızın binlerce takipçisi bu metotla asırların hafızlık tecrübesi olan parça tekrar ezberleme metoduyla bilgisayarlarından ve cep telefonlarından takip ederek kolayca ezberledi. Bu çalışmalarımızda namaz dualarının ve kısa namaz surelerinin orjinal Arapça yazılış ve okunuşlarını görsel ve yazılı olarak gösterdik ve aslına uygun seslendirdik tecvitli ve kıraatli olarak okuduk. Bu vesileyle hiç planda yokkken you tube kanalımızda milyonlarca tıklanmaya ve izlenmeye ulaştık. Türkiye ve dünyada ilk ve tek olan ücretsiz kuran çalışmaları ve kuran öğreniyorum videoları ve görselleri hazırladık. En kolay okunuşlu bilgisayar hatlı kuran ile de kuran öğrenmeyi kolaylaştırdık. Kuran dinle oku takip et kolayca öğren ezberle mukabele yap ve hatim indirdir sloganıyla yola çıktık. Hepimizin yolu açık olsun.

 

* Kısa namaz sürelerini sırasıyla tecvitli öğrenmek ve ezberlemek isteyenler, ilgili kuran eğitim videolarına ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

 

* Kısa namaz dualarını sırasıyla tecvitli öğrenmek ve ezberlemek isteyenler, ilgili kuran eğitim videolarına ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

 

* Yine binlerce kişiye Kuran-ı Kerimi tecvitli bir şekilde doğru okunuşuyla öğrettik. Bilgisayar hatlı ve en kolay okunan kuran hattıyla yazısıyla bilgisayarlardan tabletlerden ve hatta cep telefonlarından bile kolayca hatim etme ve mukabele okuma takip etme dinleme ile hatim yapma imkanı sağladık. İlk defa kuran öğrenenler için hazırlamış olduğumuz dünyada ve Türkiyede ilk ve tek olan kelime kelime kuran okuma ders tekniğiyle de bu alanda you tubeda bir çığır açtık hamdolsun. En yavaş kuran okuyuş şekliyle de you tube kanalımızı takip edenlere güzel bir kuran ziyafeti ve kuran dinletisi sunmaya çalıştık. Diyanet İşleri Başkanlığı Kuran Portalına çok teşekkür ederiz.

 

* Kuranı yeni öğrenenler için hazırladığımız kelime kelime hece hece kuran okuma sayfalarına ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

 

* Cüz cüz hatim sayfa sayfa mukabele programı kuran eeğitim videolarına ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz: https://goo.gl/8oAlDt

 

* Ayrıca 7den 70e herkesin rahatça öğrenebilmesi için, yurtdışındaki türkçesi zayıf olan öğrencilerin bile rahatça ezberleyebilmesi için 32 farz nelerdir onları hazırladık. 32 farz kolayca ezberlensin ve akılda daha kalıcı olsun diye imanın şartını, islamın şartını, guslün farzı, abdestin farzı, teyemmümün farzı ve namazın içindeki ve dışındaki farzlarını şarkı ve şiir formunda düzenledik. Bu çalışmalara Allahın zati sfatları ve subuti sıfatlarını öğrenme ve kolayca ezberletmek için de eğitim videoları ve çalışmalarını da ilave ettik ki bu çalışma da neredeyse Türkiye ve dünyada ilk özelliğini taşımaktadır.

 

* Eğlenceli ve orjinal 32 farz şarkıları şiirleri ve ezgileri çalışmalarımıza ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

 

Bütün bu çalışmalara ek olarak aslına ve usulüne uygun ezan nasıl okunur müezzinlik nasıl yapılır bunlarla da ilgili eğitim videoları hazırladık, çalışma ve görsel materyaller hazırladık. Bu videolarda ezan ve kamet cümlelerinin orjinal Arapça yazılış ve okuşlarını gösterdik ve usulüne uygun olarak okuyup seslendirdik. Daha kolay ezberlensin diyerek hem türkçe okunuş ve anlammlarını yazdık hem de birden fazla tekrarlamak suretiyle yeni ezberleyecek olanlara ciddi kolaylıklar sağladık. İlgili çalışmalarımııza ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz:

Ezan öğreniyorum:

 

Kamet ve namaz tesbihatı öğreniyorum:

 

* Yazılı dokümanlarımıza ulaşmak için web sitemizi de ziyaret edebilirsiniz: http://www.receptoraman.com/

Kadınlara Özel Fetvalar

Değerli dostlarım! Aşağıdaki linki tıklayınca You Tube Kanalıma yönlendirileceksiniz. Orada Kadınlara Özel Fetvalar konularıyla ilgili sorulmuş ilginç sorular ve bu sorulara Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun verdiği güvenilir fetvaları bulacaksınız. Hayra vesile olmasını Yüce Rabb'imden niyaz ederim.

 

 

Ramazan Oruç Teravih Fitre Fidye

Değerli dostlarım! Aşağıdaki linki tıklayınca You Tube Kanalıma yönlendirileceksiniz. Orada Ramazan ayı, Oruç, Teravih, Fitre ve Fidye konularıyla ilgili sorulmuş ilginç sorular ve bu sorulara Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun verdiği güvenilir fetvaları bulacaksınız. Hayra vesile olmasını Yüce Rabb'imden niyaz ederim.

  

Çocuk emziren bayanlar oruç tutmalı mıdır?

 

 

Hamile bayanlar oruç tutmalı mıdır?